Kalendarz Imprez Nowohuckich

DZIKIE OKOLICE ZALEWU W ZESŁAWICACH – rodzinny spacer poznawczo-badawczy po nieużytkach


Opis wydarzenia


 

9 sierpnia 2020 r., godz. 10:00

miejsce zbiórki: podane przy zapisach

 

Rodzinny spacer poznawczo-badawczy realizowany w ramach projektu „Nowa Huta od NATURY strony”. Prowadzenie: dr Kasper Jakubowski. Obowiązują zapisy / limit miejsc: 20 os.

 

Wydarzenie dla osób zainteresowanych przyrodą w Nowej Hucie. Podczas spaceru prowadzący zwróci szczególną uwagę na bogactwo przyrodnicze tzw. nieużytków. Spacerując będziemy wyszukiwać, poznawać i omawiać napotkane rośliny, zwierzęta i owady. Będzie to spacer pełen odkryć.

 

Kasper Jakubowski - architekt krajobrazu, aktywista miejski, naukowiec, grafik, edukator przyrody. Współzałożyciel i prezes Fundacji Dzieci w Naturę. Inicjator miejskich, rodzinnych spacerów przyrodniczo edukacyjnych (pn. mikrowypraw). Autor licznych artykułów i audycji na temat edukacji ekologicznej dzieci w środowisku miejskim i syndromu deficytu natury. Współautor popularnych spacerowników dla dużych i małych po miejskiej przyrodzie.  W swoich badaniach zajmuje się wykorzystaniem potencjału miejskich nieużytków w projektach nowych kategorii parków tzw. "prośrodowiskowych" i udostępnianiem miejskiej przyrody na cele edukacyjne.

 

Zapisy przez formularz na stronie internetowej (limit miejsc: 20 os.):

http://okn.edu.pl/nowohuckie-laboratorium-dziedzictwa/zapisy/dzikie-okolice-zalewu-w-zeslawicach-rodzinny-spacer-poznawczo-badawczy-po-nieuzytkach/

 

Nowa Huta od NATURY strony - projekt z zakresu edukacji ekologicznej w obszarze dziedzictwa przyrodniczego najbardziej zielonej części Krakowa, organizowany przez Pracownię Animacji Ekologicznej działającą w ramach Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Zakłada organizację weekendowych rodzinnych spacerów poznawczo-badawczych organizowanych dla mieszkańców Nowej Huty i Krakowa. W okresie od lipca do października 2020 r. odbędą się 4 spacery tematyczne po Łąkach Nowohuckich oraz 7 wypraw szlakami przyrodniczymi dzielnicy, podczas których prezentowane będą wszystkie formy zieleni miejskiej (użytki ekologiczne, nieużytki, zieleń parkowa i forteczna, ogródki działkowe, zieleń podwórek i osiedli - w tym pomniki przyrody i parki kieszonkowe, zieleń ciągów rzecznych, lasy miejskie). Na zakończenie projektu powstanie publikacja elektroniczna, która opisywać będzie miejsce każdej z wypraw wraz z krótką charakterystyką innych podobnych w Nowej Hucie. Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

 

Szczegółowe informacje:

Pracownia Animacji Ekologicznej

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida

os. Górali 5, 31-959 Kraków

tel. 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, ekologia@okn.edu.pl

www.nhlab.okn.edu.pl

www.facebook.com/NowohuckieLaboratoriumDziedzictwa

Skomentuj to wydarzenie


comments powered by Disqus
Inne wydarzenia organizatora

Cotygodniowe zajęcia dla niewielkiej grupy dzieci

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Cotygodniowe spotkania dla dzieci przedszkolnych

Spotkania dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, a także poznawać nowości.

KREACJE. W SIECI KULTURY: Dzika Huta
Sept. 26, 2020 11:00 - 14:00

Naturalny plac zabaw w ogrodzie ARTzony!

Pozostałe wydarzenia

Zapraszamy!

W rytmie bliskości
Sept. 28, 2020 o 11:00

warsztaty muzykoterapeutyczne

Stand–up comedy

Stand–up comedy

To cztery dni wykładów i zajęć, paneli dyskusyjnych i warsztatów.

Stand–up comedy